CAPILARTE normalising shampoo for greasy hair with a tendency to fall out, 300ml

630 ден

CAPILARTE Шампонот за нормализирање на мрсна коса со тенденција дана опаѓање, исто така се препорачува и за себореичен дерматитис. Ефективно ја чисти, регулира и смирува активноста на лојните жлезди и видливо го намалува ефектот на мрсна коса.

Нема на залиха

CAPILARTE Шампонот за нормализирање на мрсна коса со тенденција дана опаѓање, исто така се препорачува и за себореичен дерматитис. Ефективно ја чисти, регулира и смирува активноста на лојните жлезди и видливо го намалува ефектот на мрсна коса. Ги храни фоликулите на косата, ја зајакнува косата и спречува прекумерно опаѓање. Ја враќа рамнотежата на епидермичниот микробиом.

Салицилната киселина има антибактериски и анти-габични својства, ја намалува себорејата и мрсната коса.

Цинк ПЦА го нормализира лачењето на себум, го враќа балансот на кожата околу фоликулите на влакната, ги чисти и ги зајакнува. Иновативниот комплекс Pilotantum во комбинација со ниацинамид и бреза ги зајакнува влакната на косата, го намалуваат опаѓањето на косата и обезбедуваат енергија за раст на косата.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА: Ставете мала количина на шампон во вашите раце, а потоа на навлажнетиот скалп. Нежно масирајте го скалпот околу 2 минути. Исплакнете темелно. Во случај на контакт со очите, исплакнете со вода.

ХИПОАЛЕРГЕН СО ТЕРМАЛНА ВОДА
КЛИНИЧКИ И ТРИХОЛОШКИ ТЕСТИРАН