Day-vit PROBIO, 30 таблети

Бренд:

900 ден

Day-vit® Probio е добро балансирана мултивитаминска и минерална формула со додадени пробиотици и Коензим Q 10 за да го помогнат активниот здрав начин на живот.

Количина:

Опис

Динамичниот  и стресен начин на живот , неправилната исхрана и редукцијана на физичка активност доведуваат до минимизирање на хранливите резерви во нашиот организам или неправилно нивно искористување. Сето ова   придонесува до  намалување на имунолошката состојба, нарушување на метаболните процеси и намалување на енергијата за извршување на секојдневните активности, чувство на хроничен замор.

Day-vit® Probio е добро балансирана мултивитаминска и минерална формула со додадени две милијарди пробиотици од соевите лактобацилус и бифидобактериум за да го поддржат  активниот здрав начин на живот и билансираниот дигестивен тракт, збогатен со CoQ10.

Овој производ содржи железо кој ако се земе премногу може да им наштети на многу мали деца.

Не е додадено квасец, глутен, пченица, соја и млечни производи, вештачки бои, конзерванси и ароми. Погодно за вегетаријанци.

Возрасни и деца над 14 години една таблета на ден со јадење. Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице.

Сеуште немате прегледено производи