EnerPlus Reintegra, кеси

Бренд:

450 ден

Додаток во исхраната за брзо надополнување на минералните соли изгубени при интензивна спортска активност и голем физички напор. Корисен е и при недостаток или зголемена потреба од минерали.

10 кесички монодози

Количина:

Опис

Заштитете го вашиот организам од дехидратација и обезбедете му ја потребната поддршка за време на тренинг и физичка активност.

Формула за брзо надополнување на загубените минерални соли и комплетно регенерирање на организмот при дехидратација…

Содржи:

– Магнезиум Цитрат
– Калиум Цитрат
– Натриум Цитрат
– Натриум Хлорид
– Витамин Ц со антиоксидативни својства кои даваат чуство на вистинска добросостојба. Хербални состојки: екстракт од корен од Родиола (Rhodiola rosea) познат по своите тонични и адаптогени својства кои се природни заштитници во состојби на стрес.
Начин на употреба: Се раствара количина на една ќесичка во чаша со вода од 250ml, далеку од оброците. Се препорачува две ќесички дневно
Пакувањето содржи 10 кесички.

Bios Line се природни производи базирани на античка хербална наука.

Сеуште немате прегледено производи