DEFENDYL-IMUNOGLUKAN P4H®, 30 kapsuli

Бренд:

920 ден

Капсулите Defendyl-Imunoglukan P4H® им ги препорачуваме на сите кои често се разболуваат, брзо се заморуваат и се изложени на психички или физички стрес.

30 капсули

Количина:

Опис

  • За возрасни и за деца над 7 години
  • За зајакнување на отпорноста пред и за време на сезоната на настинки
  • За зголемување на енергијата
  • Може да ги земате повеќе месеци без прекин
  • Може да ги земате истовремено со антибиотици и со други лекови
  • Мала капусла
  • Само еднаш дневно

Состав:

Imunoglukan®, витамин Ц (калциум Л-аскорбат), цинк (цинк цитрат), средства против згрутчување (магнезиум стеарат и микрокристална целулоза), капсула (хидроксипропилметил целулоза), бои (комплекс хлорофилин-бакар, титан диоксид). Капсулата е од растително потекло.

 

При ослабен имунолошки систем и превентивно за зајакнување на отпорноста земајте 1 – 2 капсули еднаш дневно, најмалку 2 – 3 месеци.

При зголемени потреби, барем првите 3 дена земајте по 3 капсули еднаш дневно, а потоа продолжете со 1 капсула дневно, додека не го потрошите пакувањето.

Капсулите не се за џвакање! Земајте ги со чаша вода и голтајте ги цели. Капсулата може и да се отвори и содржината да се истресе на лажичка. Со лажичката земете и течност, најдобро – овошен сок. Капсулите земајте ги на празен стомак, наутро, половина час пред појадокот или навечер, пред спиење.

Сеуште немате прегледено производи