Dietpharm Omega 3

375 ден

ДОДАТОК НА ИСХРАНАТА, СО EPA И DHA OМЕГА-3 МАСНИ КИСЕЛИНИ


Ставете 3 (три) броја од производот во кошничката!
Третиот производ е бесплатен!

Само додадете ги во кошничката и на третиот производ автоматски ќе биде вкалкулиран 100% попуст.


 

DIETPHARM OMEGA 3 / ДИЕТФАРМ ОМЕГА 3

ДОДАТОК НА ИСХРАНАТА СО EPA И DHA OМЕГА-3 МАСНИ КИСЕЛИНИ

50 капсули, ЗА ЗАШТИТА НА СРЦЕТО И КРВНИТЕ САДОВИ

 

НУТРИТИВНА ДЕКЛАРАЦИЈА: ВО 1 КАПСУЛА во 100 g
Енергија 43,3 kJ / 10,5 kcal 3.076,0 kJ / 744,7 kcal
Масти

од кои – заситени масни киселини

1,0 g

0,3 g

70,9 g

22,3 g

Јаглени хидрати

од кои – шеќери

0,1 g

0,0 g

7,7 g

< 0,2 g

Протеини 0,3 g 18,9 g
Сол 0,0 g < 0,1 g
СОДРЖИ: ВО ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА
1 КАПСУЛА %

НРВ*

2 КАПСУЛИ % НРВ* во 100 g % НРВ*
Рибино масло

стандардизирано на 18% EPA и 12% DHA

1000 mg 2000 mg 70,92 g
 EPA (еикозапентаенска киселина) 180 mg 360 mg

 

12,77 g
 DHA (докозахексаенска киселина) 120 mg 240 mg 8,51 g

*НРВ нутритивна референтна вредност за возрасни

Состојки: рибино масло, желатин, средство за задржување влага: глицерол.

Упатство за употреба: Се земаат 1 – 2 капсули на ден, со оброк.

Предупредување: Не смеат да се надминат препорачаните дневни дози.

Лицата кои земаат лекови кои делуваат на згрутчување на крвта, пред земање на овој производ треба да се посоветуваат со лекар.

Напомени: Да се чува од дофат на мали деца.

Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана храна. Важно е да се придржувате на балансирана и разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Начин на чување: Да се чува на суво и темно место, на температура до 25° C.

Количина: 50 капсули х 1,41 g