EMOLIENT LINUM BABY лесен лосион за тело, 205gr

800 ден

Ја измазнува и омекнува кожата – ленено масло, богато со незаситени есенцијални масни киселини Омега 3, Омега 6 и Омега 9 ефикасно ја кондиционираат кожата склона кон напукнување и иритација. Маслото од ленено семе дејствува во комбинација со витамин Е и ја олеснува регенерацијата на епидермисот.


Со секој еден нарачан производ, вториот производ е бесплатен!
Само додадете го во кошничката и вториот производ автоматски ќе биде додаден.


 

Linum Emolient baby лесен лосион за тело, од првиот ден на живот!
Ја измазнува и омекнува кожата – ленено масло, богато со незаситени есенцијални масни киселини Омега 3, Омега 6 и Омега 9 ефикасно ја кондиционираат кожата склона кон напукнување и иритација. Маслото од ленено семе дејствува во комбинација со витамин Е и ја олеснува регенерацијата на епидермисот.
Го елиминира пукањето на кожата, ја забрзува регенерацијата на оштетеното ткиво – алантоин ја олеснува регенерацијата на гранулационото ткиво на епидермисот со што се стимулира неговата обнова.

Ја елиминира непријатната затегнатост на кожата со подобрување на нејзината еластичност – составот со Шеа путер и Глицерол ја навлажнува кожата со формирање оклузивна бариера која ја штити кожата од негативните влијанија на факторите од околината и ја намалува транстепидермалната загуба на вода (TEWL).
Го ублажува чувството на чешање на сувата кожа интензивно навлажнувајќи го преку комплексот на активни состојки кои ги смируваат иритациите и го враќаат чувството на удобност на сувата кожа.

> Долготраен ефект > Лесно се нанесува > 0% парабени > 0% обојувачи

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: секојдневна нега на сува, многу сува и кожа склона кон алергији. Особено се препорачува за атопична кожа.
Упатство за употреба: нежно нанесете на кожата и оставете додека не се апсорбира, повторете повеќе пати на ден.

СОВЕТ: користете облека и постелнина направени од природни материјали како што се памук или свила. Не користете ткаенини направени од волна. Користете хипоалергени детергенти за перење. Исплакнете при перењето неколку пати без да користите средства за омекнување на алишта. Заштитете ја кожата од прекумерна изложеност на сонце и мраз. За најдобри резултати во лекувањето на кожата со атопичен дерматит комбинирајте ги Linum Emolient навлажнувачка Купка со Linum Emolient ултра богат путер.