Направете ја нарачката во наредниве 13 hours 57 minutes и изберете БЕСПЛАТЕН ПРОИЗВОД! САКАМ ГРАТИС

Garlic oil caps

Бренд:

260 ден

НАЈДОБРИОТ природен антибиотик кој го штити организмот од развојот на габи и бактерии кои се причинители на многу респираторни и стомачни вируси.

Количина:

Категорија:

Опис

НАЈДОБРИОТ природен антибиотик кој го штити организмот од развојот на габи и бактерии кои се причинители на многу респираторни и стомачни вируси.

Маслото од лук е најдобрата заштита за Вашето тело кое е подложено на многу вируси и настинки кои се многу чести во зимскиот период.

Покрај тоа моќта на маслото од лук е многу важна за целокупното наше здравје:

* Природен антибиотик кој штити од вируси и бактерии

* Најдобар „чувар на срцето“

* Ја поттикнува работата на желудникот, црниот дроб и бубрезите

* Лекува габични и уринарни инфекции (Кандида)

* Го намалува холестеролот и триглицеридите

* Го намалува високиот крвен притисок

Ја регулира срцевата аритмија го подобрува работењето на срцевите крвни садови и снабдувањето на срцевиот мускул со крв, што доведува до подобрување на срцевата функција и ја спречува можноста за згрудчување на крвта со што ја намалува склоноста кон тромбоза.

Го подобрува варењето на храната и работата на желудникот, ја поттикнува работата на црниот дроб, бубрезите и простатата.
Аминокиселините од лукот го намалуваат „лошиот“ холестерол (LDL) и триглицеридите , а ја зголемуваат концентрацијата на „добриот“ холестерол (HDL), дури и при консумирање на многу масна храна.

Помага во лечењето на разни заболувања на белите дробови, а исклучително е делотворен при лечењето на грип и хроничен бронхитисот. Го зајакнува имунитетот и го прави телото отпорно на вируси и инфексии од секаков тип.

Делотворен при главоболки, болни грчеви во потколениците, честа појава на херпеси по телото, Кандида и други типови на габични инфекции.

Го намалува крвниот притисок за неверојатни 5% до 10%.

Маслото од лук е неопходно за лекување на дијабетес преку неговите хипо-глицемички својства. Научниците докажаа дека редовна консумација на масло од лук го намалува ризикот од рак и го забавува развојот на тумор клетките во организмот.