HYDRAIN3 HIALURO enzyme peeling, 50gr

660 ден

Отстранува мртви епидермални клетки при нежен, неагресивен процес, олеснувајќи ја пенетрацијата на козметиката за нега на лице и осигурува длабока хидратација.

Отстранува мртви епидермални клетки при нежен, неагресивен процес, олеснувајќи ја пенетрацијата на козметиката за нега на лице и осигурува длабока хидратација.
За разлика од механичките пилинзи, не ја иритира кожата – 6% AHA ензимите на овошна киселина нежно ги ексфолираат мртвите епидермални клетки.
Не предизвикува сувост на кожата – хијалуронска киселина и уреа обезбедуваат оптимална хидратација за време и по третманот.

> Користете еднаш неделно > Не триење > Нема потреба да се мие кожата потоа
Се препорачува за: чистење на чувствителна и сува кожа на нежен начин без механичко триење
Упатство за употреба: нанесете рамномерен тенок слој на производот на лицето (исто така вратот и деколтето доколку е потребно) и оставете 15-20 минути додека не се апсорбира целосно. Отстранете ги остатоците со хартиена крпа или козметички памучен бришач.

Досега немате прегледано ниту еден производ.