HYDRAIN3 HIALURO micellar water H2O, 500ml

530 ден

Jа чисти кожата од сите нечистотии и ја отстранува шминката, оставајќи ја кожата да се чувствува свежа и чиста – мицели од естри на масни киселини привлекуваат нечистотии без потреба од прекумерно триење на кожата со памучен бришач.

Ја чисти кожата од сите нечистотии и ја отстранува шминката, оставајќи ја кожата да се чувствува свежа и чиста – мицели од естри на масни киселини привлекуваат нечистотии без потреба од прекумерно триење на кожата со памучен бришач.
Не ги иритира очите – хипоалергено – чистотата дадена од термалната вода не предизвикува иритации дури и кај многу чувствителни типови на кожа.
Не ја исушува кожата – хијалуронска киселина и Hydroveg VVcomplex-от ја омекнуваат кожата и ја одржуваат соодветната хидратација како на рожницата на окото.
> Не ги затвара порите > Не остава филм на кожата > Тестиран од луѓе кои носат контактни леќи
Офталмолошки тестиран

Препорачано за: секојдневно чистење на чувствителните области околу очите и лицето; за сува, многу сува и дехидрирана кожа. Исто така и за оние чија кожа е нетолерантна кон традиционалните средства за отстранување на шминка.
Упатство за употреба: нанесете наутро и/или навечер. Натопете го памучниот бришач со мицеларна вода и, нежно и бавно, исчистете го лицето, вратот и деколтето. Држете го влажниот памучен бришач врз очните капаци неколку моменти и нежно отстранете ја шминката со вертикални движења надолу.
ХИПОАЛЕРГЕНО СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Досега немате прегледано ниту еден производ.