NBL Immuno Formula

1,230 ден

26 компоненти, витамини, минерали и екстракти, кои ја потпомагаат нормалната функција на имуниот систем и го зголемуваат нивото на енергија. Една таблета на ден, наутро со храна.

NBL Immuno Formula / НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА

30 таблети

Додаток на исхрана кој содржи:

Бета Глукан – Стимулатор на имуниот систем. Водрастворливи влакна кои го јакнат имуниот систем и имаат моќно дејство врз лошиот холестерол. Нема предозирање, нема несакани ефекти, нема контраиндикации од бета глукани.

Жен – Шен – го регулира крвниот притисок, го регулира холестеролот, ја зголемува мозочната функција, ја зголемува енергијата

Коензим Q10 – помага во претворањето на храната во енергија

Селен – моќен имуностимулатор

Витамини и Минерали

 

 1. ШТО ПРЕТСТАВУВА НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА И ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА

Името на овој додаток на исхрана е НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА.    

НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА е производ кој го подржува имуниот систем.

Секоја таблета содржи:

 • витамин Ц (како L-аскорбинска киселина),
 • магнезиум (како магнезиум оксид),
 • бета глукан,
 • горчлив портокал,
 • L-карнитин (како L-карнитин тартрат),
 • селен (како L-селенометинонин),
 • витамин Е (како D алфа-токоферилна киселина сукцинат),
 • витамин Б3 (ниацин),
 • коензим Q10,
 • витамин Б1 (како тиамин мононитрат),
 • железо (како железен фумарат),
 • витамин Б5 (како Д-калциум пантотенат),
 • куркума (Curcuma longa (C. domestica) (корен),
 • Корејски жен шен (Panax ginseng) (корен),
 • цинк (како цинк оксид),
 • манган (како манган глуконат),
 • витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид),
 • хром (како хром (III) хлорид),
 • плод од црн бибер (Piper nigrum),
 • витамин Д3 (како холекалциферол),
 • витамин А (како ретинил палмитат + бета-каротен),
 • витамин К (како филохинон (фитоменадион)),
 • витамин Б2 (како рибофлавин),
 • фолна киселина (како птероилмоноглутаминска киселина),
 • бакар (како бакар глуконат),
 • витамин Б12 (како цијанокобаламин).
 1. ШТО МОРА ДА ЗНАЕТЕ, ПРЕД ДА ГО УПОТРЕБИТЕ НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА

 • Не употребувајте го НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА:
 • Ако сте алергични (хиперсензитивни) на активните супстанции или некоја од другите состојки на НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА.
 • НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА претставува додаток на исхрана.
 • Додатоците на исхрана не можат да ја заменат нормалната исхрана.
 • Консултирајте се со Вашиот лекар во случај на болест, употреба на лекови и доење.
 • Овој додаток на исхрана е наменет за возрасни.
 • Овој производ не е лек.
 • Не се употребува за превенција или третман на болест.
 • Ве молиме известете го Вашиот лекар или фармацевт доколку земате или сте земале било какави лекови, вклучувајќи ги и лековите купени без рецепт.
 •  
 • Употреба на НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА со храна, пијалоци и алкохол
 • Не конзумирајте алкохол пред или по употреба на НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА.  
 • Бременост и доење
 • Ве молиме известете го Вашиот лекар или фармацевт пред употреба на лекови.
 • Ако сте бремени или доите, разговарајте со Вашиот лекар или фармацевт за совет пред да почнете со употребата на овој производ.
 • Доколку забремените за време на третманот, веднаш консултирајте се со Вашиот лекар.
 •  
 • Возење и употреба на машини
 • Не се изведени испитувања за влијанието врз способноста за возење и управување со машини. Ве молиме внимавајте додека возите или управувате со машини додека не дознаете како овој производ влијае на Вас.
 1. КАКО ДА ГО УПОТРЕБУВАТЕ НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА

 • За перорална употреба.
 • Не надминувајте ја препорачаната дневна доза.
 • НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА се зема преки уста.
 • Се препорачува да се зема 1 таблета дневно со оброк (за возрасни).
 • Вашиот лекар ќе одлучи како да го употребувате НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА.  
 •  
 • Овој додаток на исхрана е наменет за возрасни.
 • Времетраење на употреба
 • Освен ако Вашиот лекар не препорача поинаку, Ве молиме следете го упатството.
 • Вашиот лекар ќе Ве информира за периодот на употреба на НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА.
 • Ако сте земале повеќе НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА отколку што е потребно
 • Ако сте земале повеќе НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА отколку што е потребно, треба да му кажете на Вашиот лекар или фармацевт.
 • Ако сте заборавиле да земете НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА
 • Ако сте заборавиле да земете доза, земете ја веднаш штом се сетите, не земајте двојна доза за да се надоместите заборавената индивидуална доза.
 •  
 1. МОЖНИ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ

 • Како и сите лекови, НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА може да предизвика несакани ефекти, иако не сите ги добиваат.
 • Сите несакани ефекти пријавени за овој додаток на храна не се вклучени во ова упатство. Ако Вашето општо здравје се влошува или ако Ви се појави некој несакан ефект додека го земате овој производ, веднаш прекинете со употребата и консултирајте се со Вашиот лекар, фармацевт или друг здравствен работник за совет.
 1. КАКО ДА ГО ЧУВАТЕ НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА

 • Чувајте го на температура под 25 °C, во оригиналното пакување.
 • Чувајте го на места кои се недостапни за деца.
 •  
 • Не го користете НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА по истекот на рокот на употреба, кој што е означен на пакувањето.
 1. СОДРЖИНА НА ПАКУВАЊЕТО И ОСТАНАТИ ИНФОРМАЦИИ

 • Што содржи НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА
 • Секоја таблета НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА содржи, 150 mg витамин Ц (како L-аскорбинска киселина), 60 mg магнезиум (како магнезиум оксид), 50 mg бета глукан, 60 mg горчлив портокал, 30 mg L-карнитин (како L-карнитин тартарат), 180 μg селен (како L-селенометионин), 30 mg витамин Е (како D-алфа-токоферилна киселина сукцинат), 27 mg витамин Б3 (ниацин), 25 mg коензим Q10, 18 mg витамин Б1 (како тиамин мононитрат), 8 mg железо (како железен фумарат), 20 mg витамин Б5 (како Д-калциум пантотенат), 25 mg куркума (Curcuma longa (C. domestica)) (корен), 25 mg Корејски жен шен (Panax ginseng) (корен), 14,5 mg цинк (како цинк оксид), 1,94 mg манган (како манган глуконат), 10 mgвитамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид), 100 μg хром (како хром (III) хлорид), 10 mg плод од црн бибер (Piper nigrum), 10 μg витамин Д3 (како холекалциферол), 1000 μg витамин А (како ретинил палмитат + бета-каротен), 70 μg витамин К (како филохинон (фитоменадион)), 6 mg витамин Б2 (како рибофлавин), 600 μg фолна киселина (како птеромоноглутаминска киселина), 0,5 mg бакар (како бакар глуконат), 14 μg витамин Б12 како цијанокобаламин).
 • Други состојки се: средство за полнење: калциум фосфат (E341), микрокристална целулоза (E460 (i)), стабилизатор: вкрстено поврзан натриум карбоксиметил целулоза (Е468), средство против стврднување: масни киселини (Е570), магнезиумови соли на масни киселини (E470b), силикондиоксид (Е 551), материјал за филм-обложување: Opadry II Clear [Хидроксипропил метил целулоза (Е464), полидекстроза, талк (Е553b), малтодекстрин, триглицериди со среден ланец].
 • Како изгледа НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА и содржина на пакувањето
 • НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА се испорачуваат во кутија со 30 таблети.
 • Носител на решението за ставање во промет
 • Nobel İlaç Sanayii ve Ticaret A.Ş.
 •  
 • Производител
 • Vitaquest International, LLC.
 • 8 Henderson Drive, West Caldwell NJ 07006, USA

Досега немате прегледано ниту еден производ.