NORMACNE Mattifying moisturising cream, 40ml

Бренд:

950 ден

Матирачки навлажнувачки крем се препорачува за комбинирана и масна кожа склона кон акни со тенденција да претерано да сјае. Помага при намалување на постоечкото воспаление, спречува формирање на нови воспалени области, ги намалува несовршеностите на кожата и дава долготраен затегнувачки ефект.

40ml

Количина:

Опис

Матирачки навлажнувачки крем се препорачува за комбинирана и масна кожа склона кон акни со тенденција да претерано да сјае. Помага при намалување на постоечкото воспаление, спречува формирање на нови воспалени области, ги намалува несовршеностите на кожата и дава долготраен затегнувачки ефект. Комплексот „Veprolanum DH “ делува на причините за појава на акните и егзацербациите преку: – намалување на бројот на бактерии што предизвикуваат акни – ги попречува комуникациските процеси помеѓу бактериите – дезинтегрирање на бактериски биофилм

Формулацијата е збогатена со активни состојки кои помагаат да се ограничи секрецијата на себум, да се намалат зголемените пори, папулите од акни и дамките. Комплексот oxyniacyde во комбинација со витамин Е го ограничува производството на слободни радикали, што заедно со бактериите се главни предизвикувачи на воспаление и акни во кожата. Тие го спречуваат воспалението и ја штитат кожата надворешните влијанија. Хијалуронска киселина и DubDiol ја навлажнуваат кожата и ја ограничуваат загубата на вода во трансепидермисот. Витаминот Ц ја ревитализира кожата, го осветлува тенот и ги намалува обезбојувањата.- Овозможува антибактериски ефект- Некомедоген – Обезбедува долготраен матирачки ефект.

Комплексот „Veprolanum DH “ делува на причините за појава на акните и нивните егзацербации. Единствената комбинација на Ресвератрол и Хордеин ја спречува бактериската комуникација. Како резултатна тоа, биофилмот создаден од патогените бактерии Cutibacterium acnes се уништува и не може да се обнови. Додавањето на Хексилрезорцинол значително го намалува бројот на бактерии на кожата. Рамнотежата се обновува со активната супстанција Дипотазиум глициризинат, која ја инхибира воспалителната каскада и спречува секундарни бактериски инфекции. Начин на употреба: нанесете наутро на исчистено лице со нежно тапкање. ХИПОАЛЕРГЕНО СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Сеуште немате прегледено производи