NORMACNE Ultra-moisturising cream, care during treatments, 40ml

830 ден

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: дневна нега на чувствителна, комбинирана и масна кожа. Се препорачува како комплементарна нега на кожата за време на третмани со ретиноид или антибиотик.


Со секој еден нарачан производ, вториот производ е бесплатен!
Само додадете го во кошничката и вториот производ автоматски ќе биде додаден.


 

Ултра навлажнувачки и смирувачки крем е посебна комплементарна нега на кожата, препорачана за време на третманите со акни. Обезбедува интензивно и длабоко навлажнување, овозможувајќи брзо олеснување на иритираната кожа. Кремот има анти-акни својства. Кремот ги намалува воспалителните лезии на акните, како што се папулите и пустулите. Иновативниот комплекс NIACESTRETM, составен од комбинација на ниакинамид и етил естер на есенцијални масни киселини Омега-3 и Омега-6, ја регулира активноста на лојните жлезди и затварањето на порите. Како резултат на тоа, го намалува формирањето на нови црнки и воспалителни лезии како и ги намалува веќе постоечките. Кремот го намалува формирањето на флеки како резултат на акните и спречува појава на пост-воспалителна хиперпигментација, истовремено намалувајќи ги постоечките обезбојувања предизвикани од акните. Неговите природни биокомпатибилни активни состојки го зголемуваат нивото на NMF (Природен навлажнувачки фактор) во кожата, подобрувајќи ја нејзината хидратација. Тие спречуваат трансепидермална загуба на вода, обезбедувајќи чувство на длабока и долготрајна хидратација. Кремот ја подобрува еластичноста и состојбата на зрелата кожа. Антиоксидативниот комплекс Oxynex K и Niacynamide ја зајакнуваат природната епидермална бариера, ја штитат од слободни радикали и ја заштитуваат ДНК на клетките на кожата од штетните ефекти на надворешните фактори. Тие, исто така, спречуваат фотостареење на кожата. – Некомедогени- Не остава мрсен филм на кожата- Брзо се апсорбира
ПРЕПОРАЧАНО ЗА: дневна нега на чувствителна, комбинирана и масна кожа. Се препорачува како комплементарна нега на кожата за време на третмани со ретиноид или антибиотик. Начин на употреба: нанесете рамномерен слој од кремот на лицето, вратот и деколтето, оставете да се апсорбира. ХИПОАЛЕРГЕНО СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Неодамна прегледани производи Види сите >