NORMACNE acne spot treatment, 15ml

430 ден

Видливо намалување на промените настанати од воспалителни акни (флеки, инфилтрации, цисти, пустули, папули, комедони) после првата употреба.


Со секој еден нарачан производ, вториот производ е бесплатен!
Само додадете го во кошничката и вториот производ автоматски ќе биде додаден.


 

Видливо намалување на промените настанати од воспалителни акни (флеки, инфилтрации, цисти, пустули, папули, комедони) после првата употреба.
Овозможува антибактериски и антиинфламаторни својства – салицилна киселина и водород пероксид ја дезинфицираат кожата и го ограничуваат растот на анаеробните бактерии одговорни за формирање на воспалителни промени при акни. Тие ја враќаат микробиомната рамнотежа во промените на епидермалното место.
Го забрзува заздравување на лезии од акни и ја намалува нивната видливост – активниот кислород и Д-пантенолот промовираат заздравување на воспаленија од акни, ја подобруваат регенерацијата на епидермисот и ги смируваат иритациите.
Ги чисти запушените пори – лактобионската киселина има адстрингентни својства и ја регулира секрецијата на себум.
Ги елиминира и превенира хиперпигментационите промени на кожата после акните – производот помага во намалување и осветлување на хиперпигментацијата на дамките што се појавуваат како резултат на акните.
> Некомедоген > За локална апликација > Без мирис
ПРЕПОРАЧАНО ЗА: локализиран (спот) третман на воспаленија од акни
Упатство за употреба: нанесете на местото на кожата зафатена од акни и оставете го додека не се апсорбира. Нанесете на чиста, сува кожа, неколку пати на ден. Не користете го при сончање.
Содржи водород пероксид. Избегнувајте контакт со очите. Во случај на контакт со очите, исплакнете веднаш со вода.
ХИПОАЛЕРГЕНО / КЛИНИЧКО ИСПИТНО