Resveratrol 100 mg, 30 капсули

Бренд:

1,480 ден

Ресвератролот го има во црвеното вино или грозјето и претставува одличен антиоксиданс кој е одговорен за заштита на…

Нема на залиха

Опис

Ресвератролот го има во црвеното вино или грозјето и претставува одличен антиоксиданс кој е одговорен за заштита на крвните садови и одржување на нивната еластичност.

SWANSON Ресвератролот покажува добри својства при губење на тежината, кај забавување на процесот на стареење, одржување на витaлноста и метаболизмот на мастите.

СВАНСОН Ресвератролот помага:

– За одржување на функцијата на кардиоваскуларниот систем;

– За подобрување на микроциркулацијата во екстремитетите и мозокот;

– За подобрување на еластичноста на крвните садови;

– Во диететски цели, за намалување на телесна тежина и маснотии;

– За забавување на процесот на стареење.

Употреба: Се употребува како додаток во исхрана 1 капсула дневно.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Сеуште немате прегледено производи