С- Мен, 30 кеси

Бренд:

1,840 ден

Нема на залиха

Опис

S-Men содржат специјално избрани состојки, благодарение на кои придонесува за:

◊ созревање и мобилност на спермата
◊ зголемување на бројот на сперматозоиди
◊ зголемувањето на волуменот на спермата и плодноста
◊ подобрување на функцијата на простатата
◊ обезбедување на оптимални нивоа на тестостерон во крвта L-carnitine и L-arginine се амино киселини кои играат важна улога во поделбата на спермата, созревањето и подвижноста.

  • L-аргинин го зголемува бројот на сперматозоидите и го подобрува квалитетот на спермата. Тоа води кон зголемување на либидото и подобрување на квалитетот на сексуалниот живот.
  • L-карнитин помага во производство на азотен оксид во спермата, што е важно за неговата одржливост и мобилност.
  • Инозитол е неопходен за здравјето на простатата и за созревање на спермата.
  • Цинкот придонесува за одржување на нормална концентрација на тестостерон во крвта и за нормална плодност и репродукција.
  • Селен го зголемува бројот на сперматозоиди и ја подобрува плодноста кај мажите. Употребува нормална сперматогенеза и има корисен ефект врз машката моќност.
  • Витаминот Е е клучен антиоксидант за репродуктивни функции.

Состојки (во 2 кесички): инозитол 2000 mg, L-карнитин 2000 mg, L-аргинин HCL 200 mg, витамин Е (DL-α-токоферил ацетат) 40 mg α-TE, цинк (цитрат цитрат)

Сеуште немате прегледено производи