Сируп од бел слез

85 ден

Сирупот содржи слузни материи кои ја обложуваат слузокожата на дишните патишта, формирајќи тенок слој кој штити од надразнувања…

Нема на залиха

Опис

Сирупот содржи слузни материи кои ја обложуваат слузокожата на дишните патишта, формирајќи тенок слој кој штити од надразнувања и ја смирува кашлицата.
Сирупот е ефикасен за смирување на кашлицата и кај децата и кај возрасните.
Сирупот од бел слез традиционално се употребува за смирување на кашлицата при состојби на дразба и воспаление на слузницата на устата, грлото и горните дишни патишта. Тој се препорачува и како дополнителна терапија за болести и на дишните патишта кои се манифестираат со сува, надразнувачка и непродуктивна кашлица.

Употреба

Возрасни:
3 пати на ден по една супена лажица

Деца:
3 пати на ден по една кафена лажичка

 

Сеуште немате прегледено производи