Squanorm grasses, 200ml

Бренд:

760 ден

Скванорм шампон против масен првут и псоријаза на скалп.

Нема на залиха

Опис

Squanorm grasses шампон против масен првут и псоријаза на скалп.
Неколку типови на жесток перут се последица на претерано брзото обновување на клетките на кожата, кои притоа се прилепуваат на скалпот формирајќи кора. Ова состојба може да е пропратена со непријатен свраб и црвенило на скалпот. Скванорм шампонот е специјално формулиран за борба против различните фактори кои го предизвикуваат овој перут. Шампонот содржи патентирана комбинација на активни состојки која помага во смирувањето на свработ и црвенилото брзо и со трајни резултати. За да ги отстрани лушпите од скалпот, содржи салицилна и гликоколна киселина, две активни состојки познати по нивната керато-редуцирачка способност. Нежната чистачка основа ги чува косата и скалпот и им го повраќа проридниот сјај и виталност. Скванорм шампонот има деликатен мирис и е особено пријатен за употреба.
Начин на употреба: Употребувајте го два до три пати неделно во период од најмалку шест недели. За најдобри резултати се препорачува да се употребува со Ducray Extra Doux шампонот, чија што формула е специјално дизајнирана за одржување на позитивните резултати од третманот.
Предупредување: Само за надворешна употреба. Држете понастрана од дофат на децата! Не употребувајте го на оштетена кожа! Избегнувајте контакт со очите! Ако влезе во око, темелно исперете го со вода! Не употребувајте го кај деца помали од три години!

Сеуште немате прегледено производи