Sabal, 200ml

Бренд:

690 ден

Сабал шампон за масна коса.

1 на залиха

Количина:

Опис

Sabal шампон за масна коса.
Себумот е маснотија која ја произведува скалпот за да обезбеди покривка на влакното и заштита на скалпот од секојдневните влијанија. Хормоналните нарушувања, стресот и загадувањето може да бидат причина скалпот да продуцира огромни количини себум, правејќи ја кожата масна и тешка. Сабал шампонот содржи чист концентриран екстракт од билката Sabal serrulata, која е антисебореична активна состојка директно вклучена во процесите одговорни за секреција на себум. Благодетите на оваа активна состојка се откриени од истражувањето на Ducray дермато-лошките лаборатории. Оваа акција е нагласена и со специфичното pH на шампонот. Благодарение на комбинираната акција, Сабал шампонот е многу ефикасен во регулирањето на продукцијата на себум и продолжувањето на времето потребно Вашата коса повторно да стане масна. Благото освежително чувство е добиено со хипоалерген мирис на ментол.
Начин на употреба: Нанесете од шампонот на влажна коса, нежно масирајќи и потоа измијте го. Повторете ја постапката оставајќи го на косата три минути. Измијте го темелно. Употребувајте го најмалку два пати неделно во период од шест недели.
Совет: Се препорачува да се употребува со Ducray Extra Doux шампонот, чија што формула е специјално дизајнирана за одржување на позитивните резултати од третманот.
Предупредување: Само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очите! Ако влезе во око, темелно исперете го со вода!

Сеуште немате прегледено производи