SUNBRELLA BABY Спреј SPF 50, PAKET

1,100 ден3,275 ден

4 RAYS SPECTRUM PROTECT – широк спектар, систем на заштита на 4 нивоа на нежната детска кожа против УВА, УВБ, инфрацрвено зрачење и зрачење на видлива светлина кој обезбедува многу високо ниво на сеопфатна заштита од сонце. Ги спречува фотодерматозите, изгорениците и обезбојувањате.

ПАКЕТ:

SUNBRELLA BABY sun protection milk spray for children SPF 50, 150ml

1,100 ден
4 RAYS SPECTRUM PROTECT - широк спектар, систем на заштита на 4 нивоа на нежната детска кожа против УВА, УВБ, инфрацрвено зрачење и зрачење на видлива светлина кој обезбедува многу високо ниво на сеопфатна заштита од сонце. Ги спречува фотодерматозите, изгорениците и обезбојувањате.

SUNBRELLA BABY sun protection face cream SPF 50 from the first day of life, 50gr

790 ден 395 ден
Ефикасна заштита од штетно UVA и UVB зрачење - формулата содржи посебен комплекс на минерални филтри - безбеден за нежната бебешка кожа - формира заштитен филм на површината на кожата за да ја заштити од УВ зрачење.

SUNBRELLA SPF 50+ sun protection cream dry and normal skin, 50gr

890 ден 445 ден
Формулиран специјално за заштита на чувствителната сува и нормална кожа.

SUNBRELLA SPF 50+ sun protection cream oily and combination skin, 50gr

890 ден 445 ден
Формулиран особено за заштита на мрсна, комбинирана и кожа склона кон создавање на акни.

SUNBRELLA Cooling after-sun lotion, 200g

790 ден 395 ден
Ефикасно ја храни кожата, особено по изложеност на сонце. Внимателно развиената формула го враќа чувството на удобност и обезбедува чувство на ладење по изложување на сонце.

SUNBRELLA SPF 100 Special protective cream, 30 ml

990 ден 495 ден
Специјалниот заштитен крем се препорачува за да се заштити кожата нетолерантна, алергена или преосетлива на сончевото зрачење, како и после дермокозметички и естетски процедури (вклучувајќи ласерска терапија, микродермоабразија и епилација). Исто така, се препорачува за заштита на скалпот и при витилиго.

SUNBRELLA BABY sun protection PAKET / Санбрела бејби пакет

4 RAYS SPECTRUM PROTECT – широк спектар, систем на заштита на 4 нивоа на нежната детска кожа против УВА, УВБ, инфрацрвено зрачење и зрачење на видлива светлина кој обезбедува многу високо ниво на сеопфатна заштита од сонце. Ги спречува фотодерматозите, изгорениците и обезбојувањате.
Ја штити ДНК на клетките на кожата – Млекото содржи иновативна активна состојка Aqua-proVita D – претходник на витамин Д. Под влијание на УВ зрачење се претвора во витамин Д и како последица на тоа ги смирува иритациите.

Го зајакнува и штити епидермисот – благодарение на витамини Ц и Е заедно со глицерин, млекото навлажнува и ја намалува загубата на трансепидермална вода (TEWL). Ја зајакнува епидермалната липидна бариера и ја штити кожата од негативни ефекти на капење во сол или хлорирана вода. Д-Пантенол ја смирува зацрвенетата кожа и помага да се ограничат епидермалните воспаленија.

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: чувствителна кожа на лице и тело на деца и доенчиња постари од 6 месеци, за заштита од УВА, УВБ, ВС и ИЦ зрачења, за време на изложеност на сонце.
Упатство за употреба: протресете пред употреба, нанесете рамномерно и богато на чиста и сува кожа најмалку 15 минути пред изложување на сонце. Нанесувајте често, особено по контакт со вода. Избегнувајте контакт со очите. Не прскајте го производот директно на лицето или не вдишувајте го.
Не изложувајте ги новороденчињата и децата на директна сончева светлина.
ХИПОАЛЕРГЕНО / КЛИНИЧКИ ТЕСТИРАНО

Досега немате прегледано ниту еден производ.