SUNBRELLA BABY sun protection face cream SPF 50 from the first day of life, 50gr

830 ден

Ефикасна заштита од штетно UVA и UVB зрачење – формулата содржи посебен комплекс на минерални филтри – безбеден за нежната бебешка кожа – формира заштитен филм на површината на кожата за да ја заштити од УВ зрачење.


Со секој еден нарачан производ, вториот производ е бесплатен!
Само додадете го во кошничката и вториот производ автоматски ќе биде додаден.


 

Ефикасна заштита од штетно UVA и UVB зрачење – формулата содржи посебен комплекс на минерални филтри – безбеден за нежната бебешка кожа – формира заштитен филм на површината на кожата за да ја заштити од УВ зрачење.
Кремот содржи иновативна активна состојка наречена Aqua-proVita D3 која е претходник на витамин Д3. Под влијание на УВ зрачењето се претвора во витамин Д3 и, како последица на тоа, ги смирува иритациите, ја поддржува бариерната функција на кожата и циклусот на биолошка обнова на епидермисот.

Производот има природна млечна боја и остава видлив слој на кожата, олеснувајќи ја неговата рамномерна примена.
Крем ја смирува кожата и ја забрзува регенерацијата на епидермот – Бисаболол ги смирува иритациите и го спречува црвенилото на кожата. Покрај тоа, масло од ленено семе и путер од шиа ја забрзуваат регенерацијата на иритираниот епидермис.

Одржува оптимално ниво на хидратација на кожата – Бетаинот, Медиланот и глицеринот обезбедуваат оптимално ниво на влага во епидермисот, спречувајќи прекумерна загуба на трансперидермална вода.

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: чувствителна кожа на лицето на децата и новороденчињата од првиот месец од животот за заштита од УВА и УВБ при изложеност на сонце.
Упатство за употреба: нанесете рамномерно на лицето на детето најмалку 15 минути пред изложување на сонце. Повторете ја апликацијата често, особено по контакт со вода.
Погоден за деца и доенчиња од првиот месец од животот. Чувајте ги новороденчињата и децата надвор од директна сончева светлина.

Неодамна прегледани производи Види сите >