SUNBRELLA SPF 100 Special protective cream, 30 ml

990 ден

Специјалниот заштитен крем се препорачува за да се заштити кожата нетолерантна, алергена или преосетлива на сончевото зрачење, како и после дермокозметички и естетски процедури (вклучувајќи ласерска терапија, микродермоабразија и епилација). Исто така, се препорачува за заштита на скалпот и при витилиго.

Нема на залиха

Специјалниот заштитен крем се препорачува за да се заштити кожата нетолерантна, алергена или преосетлива на сончевото зрачење, како и после дермокозметички и естетски процедури (вклучувајќи ласерска терапија, микродермоабразија и епилација). Исто така, се препорачува за заштита на скалпот и при витилиго.
Патентиран SunSpotScreen комплекс:
• Ги штити клетките на кожата од целиот спектар на зрачење UVA, UVB, VL и IR и нивните ефекти (развој на хиперпигментација, оштетување на кожата и фотостареење).
• Го спречува формирањето на меланин (со блокирање на дејството на тирозиназа).
• Го намалува трансферот на меланин во области во епидермисот каде се развива хиперпигментација.
Производот ја подобрува непропустливоста и отпорноста на кожата на надворешните фактори, го подобрува енергетскиот баланс во клетките и ја враќа хидролипидна рамнотежа.
Употребата на производи за заштита од сонце го намалува ризикот од мутација на ДНК на клетките на кожата и формирање на канцерогени промени.
Дури и кога користите заштита од сонце, не се препорачува продолжено изложување на сонце.
Упатство за употреба: нанесете рамномерно на кожата најмалку 15 минути пред изложување на сонце. Користете повеќе пати во текот на денот и после секој контакт со вода. Протресете пред употреба.
ХИПОАЛЕРГЕНО СО ТЕРМАЛНА ВОДА / КЛИНИЧКО ТЕСТИРАНО
Производител и Извозник: БИОГЕНЕД-Полска;

Досега немате прегледано ниту еден производ.