BIOSLINE APIX Rinopur sprej za nos, 20ml

Бренд:

490 ден

Apix® Propoli спрејот за нос ги отстранува наслагите на мукозен секрет во носните шуплини и го потпомага дишењето.

Количина:

Опис

Apix® Propoli назален спреј

Apix® Propoli спрејот за нос ги отстранува наслагите на мукозен секрет во носните шуплини и го потпомага дишењето. Содржи прополис, семки од грејпфрут, екстракт од хамамелис, видова трева и есенцијални масла од еукалиптус и бор, кои во содејство со сулфурот во органска форма, ја заштитуваат мукозата во носните празнини од дејството на бактерии или на загадувачи на животната средина.

Начин на упореба: Извадете го капачето, благо навалете ја главата наназад и внесете го врвот од шишенцето во ноздрата, лесно притиснете ги двете спојки за да ја испрскате содржината во ноздрите. Исправете ја главата и избришете го евентуалниот вишок течност.

Деца над 3 години: 1-2 прскања во ноздра, 1-2 пати дневно.

Возрасни: 2-3 прскања во една ноздра 2-3 пати дневно.

Сеуште немате прегледено производи