BIOSLINE VITACALM caj, 20 kesicki

Бренд:

280 ден

Чајот ВитаКалм е маестрална комбинација од билки кои фаворизираат физиолошка релаксација и помагаат во одржување на пријатен и мирен сон. Има пријатна арома на портокал.

Количина:

Опис

ВИТАКАЛМ ЧАЈ

Кога и зошто се користи: Чајот ВитаКалм е маестрална комбинација од билки кои фаворизираат физиолошка релаксација и помагаат во одржување на пријатен и мирен сон. Има пријатна арома на портокал.

Како се користи: Во чаша со вриечка вода се потопува филтерот, се остава да стои 5-10 мин. За да се избегне испарување на активните компоненти, подобро е да се покрие чашата со тацна. Може да се заслади со мед или шекер. Се препорачува 1 кесичка навечер или по потреба. Може да се конзумира и ладен, затоа што ги задржува сите својства.

1 кесичка содржи: 594 мг цвет од камилица (Chamomilla recutita), 432 мг цвет од пасифлора (Passiflora incarnata), 180 мг кора од портокал (Citrus aurantium), 180 мг листови од маточина (Melissa officinalis), 180 мг цвет од глог (Crataegus monogyna), 18 мг корен од валеријана (Valeriana officinalis), 36 мг цвет од портокал (Citrus aurantium).

Сеуште немате прегледено производи