Kelual DS Crème, 40ml

Бренд:

730 ден

Келуал ДС крем за намалување на црвенило и иритации, ги елиминира лушпите.

Нема на залиха

Опис

Kelual DS Crème крем за намалување на црвенило и иритации, ги елиминира лушпите.
Карактеристики: Специјално формулиран за третман на иритирани и сквамозни кожи (себороичен дерматит), посебно на лицето (околу веѓите, околу ноздрите, линијата на косата). Активните состојки овозможуваат дејство кај себо-сквамозните состојби на кожата кај возрасни:
– Елиминација на сквамите (лушпите) со комбинирано дејство на Келуамидот, кој го забрзува пукањето и чистењето; и Гванидин глуколатот, кој ги отстранува нечистотиите и мртвите клетки.
– Чистачко дејство на октопирокс-кротамитон комплекс, кој го запира размножувањето на Malassezia габите.
– Благодарение на Келуамидот ги смирува црвенилото и иритациите.
Нанесен секојдневно, Келуал-ДС кремот ги намалува проблемите поврзани со себо-сквамозни кожи.
Состав: Сабал 0,3%, Октопирокс 1%, Кротамитон 1%, Келуамид 5%, Гванидин глуколат 3%. Без парфем.
Начин на употреба: Кај себо- сквамозни состојби (себороичен дерматит) на лицето, со или без иритации и црвенило: нанесете наутро и навечер после миење со соодветен чистач (пример A-derma Gel Moussant, без сапун). Подобрување на состојбата на кожата се забележува после една недела, но третманот треба да продолжи за да се задржат добиените одлични резултати.

Сеуште немате прегледено производи