Angio Nano VIT A Strenghtening and nourishing day cream SPF 20 + IR, 40g

750 ден

Зајакнувачки и потхранувачки крем со SPF 20 + IR; обезбедува интензивна регенерација и заштита, ја зајакнува чувствителната кожа склона на розацеа со тенденција кон хиперактивност, пајачни вени и еритема.

Зајакнувачки и потхранувачки крем со SPF 20 + IR; обезбедува интензивна регенерација и заштита, ја зајакнува чувствителната кожа склона на розацеа со тенденција кон хиперактивност, пајачни вени и еритема.

Го намалува и спречува постоечко црвенило и оток – NeutrazenTM невропептид ја намалува епидермалната хиперактивност и капиларната дилација. Во комбинација со Алантоин, ги смирува иритациите и го намалува црвенилото.
Ја храни и хидрира кожата, го обновува нејзиниот здрав изглед – Кокосовото масло, богато со масни киселини и минерали, во комбинација со витамин А, Е и Ц, ја подобрува состојбата на епидермалните клетки, го омекнува епидермисот и обезбедува интензивна хидратација. Покрај тоа, тие ја осветлуваат кожата и го изедначуваат тенот.

Ја штити кожата од прегревање – Physavie делува против прегревање на кожата добиено при изложеност на инфрацрвено зрачење и ја регулира реакцијата на кожата на температурата.

Олеснува регенерација на епидермисот, ја зголемува флексибилноста и ги успорува процесите на стареење на кожата – Витаминот А „затворен“ во нанозомите навлегува во длабоките слоеви на епидермисот. Тоа значително ја подобрува еластичноста и хидратацијата, ги неутрализира слободните радикали и го олеснува обновувањето на клетките на кожата, забрзувајќи ги нејзините авто-заздравувачки својства.

> Безмасен филм на кожата > Содржи фотофилтри UVA, UVB SPF 20 + IR > Некомедоген
Се препорачува за: секојдневна нега на чувствителна кожа, склона на розацеа и купероза.
Упатство за употреба: нанесете рамномерен слој од производот на исчистената кожа на лицето, вратот и деколтето и оставете додека не се апсорбира.
ХИПОАЛЕРГЕНО / КЛИНИЧКИ ТЕСТИРАНО

Неодамна прегледани производи Види сите >