NORMACNE micellar water H2O, 500ml

Бренд:

660 ден 450 ден

Ја чисти кожата од сите нечистотии и ја отстранува шминката, без да ја дехидрира кожата – микели на естри на масни киселини ги привлекуваат нечистотиите, без потреба претерано да ја триете кожата со памучен чистач, оставајќи ја кожата да се чувствува свежа и чиста.

Количина:

Опис

Ја чисти кожата од сите нечистотии и ја отстранува шминката, без да ја дехидрира кожата – микели на естри на масни киселини ги привлекуваат нечистотиите, без потреба претерано да ја триете кожата со памучен чистач, оставајќи ја кожата да се чувствува свежа и чиста.
Не ја суши кожата – глицеринот продира подлабоко во стратум корниумот и останува во кожата, врзувајќи се со молекули на вода.
Екстрактот од рузмарин има смирувачки ефект и го намалува прекумерното лачење на себум.
> Ефикасно ја чисти кожата од сите нечистотии > Не ја суши кожата > Без алкохол
Офталмолошки тестиран
ПРЕПОРАЧАН ЗА: секојдневно чистење на чувствителната област околу очите и лицето; за масна и комбинирана кожа, како и кожа со акни. Исто така и за оние чија кожа е нетолерантна кон традиционалните средства за отстранување на шминка.
Упатство за употреба: нанесете наутро и/или навечер. Навлажнете го памучниот чистач со мицеларна вода и, нежно и бавно, исчистете го лицето, вратот и деколтето. Држете го влажниот памучен бришач над очните капаци неколку мига и нежно отстранете ја шминката со вертикални движења надолу.
ХИПОАЛЕРГЕНО. СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Сеуште немате прегледено производи