NORMACNE Moisturizing and regulating cream for sensitive adult acne skin, 40 ml

Бренд:

940 ден 658 ден

Навлажнувачкиот и регулирачкиот крем содржи уникатен состав на активни состојки наменет за акни кај возрасни. Формулата е збогатена со витамини, кои надворешно ги намалуваат црнките, го осветлуваат тонот на кожата и ја враќаат неговата физиолошка рамнотежа

Количина:

Опис

Навлажнувачкиот и регулирачкиот крем содржи уникатен состав на активни состојки наменет за акни кај возрасни. Формулата е збогатена со витамини, кои надворешно ги намалуваат црнките, го осветлуваат тонот на кожата и ја враќаат неговата физиолошка рамнотежа.

Кремот содржи два иновативни комплекси, „Veprolanum DH“ и „Oxyniacyde“, кои делуваат на сите причини за појава на акни кај возрасни. Тие ги нарушуваат процесите на комуникација помеѓу бактериите, го намалуваат бројот на бактерии што предизвикуваат акни и го нарушуваат формирањето на бактериски колонии.

Покрај тоа, тие ги дезинтегрираат структурите на бактерискиот биофилм, го намалуваат лачењето на себум и спречуваат прекумерно создавање на слободни радикали. Како резултат на тоа, воспалителните процеси се запрени и е обновен епидермалниот микробен баланс. Покрај тоа, лауринската киселина, која се добива од кокос, го потенцира антибактериското дејство на кремот, длабоко ја храни и ја измазнува кожата. Витамините Ц и Е ги одложуваат процесите на стареење на кожата и го стимулираат производството на колаген. Кремот ја штити кожата од штетните ефекти на надворешните фактори, ги смирува иритациите и ја забрзува регенерацијата на епидермисот. Неговите активни состојки обезбедуваат и хигроскопски и навлажнувачки ефект. – Овозможува антибактериски ефект – Ги намалува несовршеностите – Некомедоген – Ја штити кожата од загадениот воздух
Начин на употреба: нанесете наутро и навечер на чистено лице и со нежно тапкање. ХИПОАЛЕРГЕНО СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Сеуште немате прегледено производи