PicoFer, капки 15ml

Бренд:

365 ден

PicoFer капките се употребуваат при анемија кај новороденчиња, бебиња и деца.

Нема на залиха

Опис

PicoFer е диететски додаток во форма на капки со лесно и точно дозирање

Дејство: PicoFer капките се употребуваат при анемија кај новороденчиња, бебиња и деца.

Дозирање и начин на употреба: две капки/кг/ден (2 капки = 1 мг основно железо) или по препорака на вашиот педијатар. Препорачаната доза, доколку има потреба, може да се помеша со која било течност, освен со млеко. Пожелно е течноста да содржи витамин Ц или пак може да се помеша со капките Пико Ц.

Состав: вода, железо глуконат, конзерванси: натриум бензоат, калиум сорбат, арома, засладувач: сукралоза.

Пакување: 15 мл шишенце за орална употреба

Сеуште немате прегледено производи