Bee Pollen 400 mg, 100 капсули

Бренд:

800 ден

Поленот (цветен прав) е чист и природен производ на пчелите, силен енергетик кој помага во ревитализирање…

Нема на залиха

Опис

SWANSON Поленот (цветен прав) е чист и природен производ на пчелите, силен енергетик кој помага во ревитализирање и регенерирање на организмот.

Поленот содржи раскошна природна комбинација на минерали и витамини, во кои спаѓаат калциум, магнезиум, манган, калиум, цинк, рибофлавин (Б2), тиамин (Б1), витамин А, Б6, Ц, Д, Е, К, провитамин Д и 12 видови на незаситени масни киселини, протеини и антиоскиданси.

СВАНСОН Поленовиот прав помага:

– Во зајакнување на имуниот систем;

– Кај слабокрвност;

– За подобрување на менталната функција на организмот;

– Кај проблеми со нервниот систем;

– Врз обновата на цревната флора;

– За заштита на црниот дроб;

– За подобрување на квалитетот на кожата, косата и ноктите.

Употреба; Како додаток во исхраната, се земаат 2 капсули дневно со вода.

Овој производ не се препорачува за трудници и доилки и лица со алергија на поленов прав.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Сеуште немате прегледено производи