RECUGEL гел за очи

360 ден

Офталмолошки гел за навлажнување и заштита на очите

Нема на залиха

Гел за очи

  • Воден раствор на декспантенол
  • Навлажнува и штити
  • Лесно се нанесува
  • Офталмолошки тестирано

Всушност, придонесува за брзо зараснување на раните и брзо обновување на епителот на рожницата. Дополнително, ја подобрува хидратацијата на површината на очите и штити во случај на чувство на суви очи, печење или замор.

Својства:

  • Ефикасно ги штити очите
  • Ја враќа или одржува влажноста на очите
  • Ги освежува и смирува очите
  • Ја обновува рожницата

Внимание
Чувајте го производот на ладно и засенчено место, подалеку од деца.

Состојки:
Динатриум едетат, натриум хидроксид, вода и цетримид како конзерванс.

Содржи декспантенол 5% и карбомер.

Упатство за употреба:
Држете ја цевката вертикално над окото и нежно повлечете го долниот очен капак надолу.
Капете по една капка во секое око со нежно стискање на цевката.

Досега немате прегледано ниту еден производ.