BIOSLINE NEOCISTIN Urto, 6 kesicki

Бренд:

850 ден

Содржи екстракт од брусница со висок процент на проантоцијанидини тип А (добиени со метод HPLC-MS/MS), корисни за физиолошката функција за уринарните патишта.

Количина:

Опис

Нео Цистин урто

НеоЦистин урто е паковање за три дневна употреба. Додаток во исхраната кој што е создаден во лабораторија на BiosLine во соработка со престижните универзитети во Италија. Содржи екстракт од брусница со висок процент на проантоцијанидини тип А (добиени со метод HPLC-MS/MS), корисни за физиолошката функција за уринарните патишта. Формулата е збогатена до Д-маноза, Витамин Ц, етерично масло од чајно дрво, Кверцетин, екстракт од Индиски Колеус богат со форсколин. Овој производ е подобрена формула.

Начин на употреба: 2 ќесички дневно, одалеку од оброк. Најдобар ефект се постигнува со една ќесичка наутро веднаш по будење и една ќесиќка навечер пред легнување, растворени во малку вода. Растворот се пие веднаш и се препорачува пиење на 2 литри вода во текот на денот.

Содржина 2 ќесички: Д-Маноза 2600,00мг, Брусница екстракт од плодови богати со 36% проантоцијанидини (PAC) 360,00мг (вкупно проантоцијанидини 129,60мг – од кои проантоцијанидини тип А 110 16мг), Индиски Колеус екстракт од корен богат со 10% Форсколин 150,00мг (чист форсколин 15,00мг), Кверцетин 200,00мг, Витамин Ц 360,00мг, Чајно дрво етерично масло 3,00мг.

Сеуште немате прегледено производи