HYDRAIN2 moisturizing cream of prolonged action, 50gr

400 ден

Кремот со тројно навлажнувачки ефект директно ги врзува и задржува молекулите на вода во длабоките слоеви на епидермисот, и го спречува неговото испарување од површината на кожата.

Кремот со тројно навлажнувачки ефект директно ги врзува и задржува молекулите на вода во длабоките слоеви на епидермисот, и го спречува неговото испарување од површината на кожата. Ги смирува иритациите предизвикани од надворешни фактори. Видливо го намалува црвенилото и ја измазнува кожата. Ги неутрализира слободните радикали.

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: Дехидрирана, сува и чувствителна кожа, исто така кожа нетолерантна на конвенционална козметика.

Може да се користи и на кожа со розацеа или акни.
Упатство за употреба: Нанесете наутро и навечер, а по потреба и почесто, на лицето, вратот и деколтето.

Неодамна прегледани производи Види сите >