NORMACNE antibacterial cleansing gel, 200ml

660 ден

Ефикасно ги отстранува сите нечистотии без да предизвика иритација – благите сурфактанти ја чистат кожата од нечистотии и прекумерен себум, без да ја иритираат или да ја оштетат нејзината природна заштитна бариера. Производот ја остава кожата свежа и чиста.


Со секој еден нарачан производ, вториот производ е бесплатен!
Само додадете го во кошничката и вториот производ автоматски ќе биде додаден.


 

Ефикасно ги отстранува сите нечистотии без да предизвика иритација – благите сурфактанти ја чистат кожата од нечистотии и прекумерен себум, без да ја иритираат или да ја оштетат нејзината природна заштитна бариера. Производот ја остава кожата свежа и чиста.
Ја регулира активноста на лојните жлезди со што се спречува формирање на нови акни – антибактериски екстракт од зелен чај, како и цинкот (Цинкдон), го поддржуваат третманот на акните со обезбедување заштита од размножување на бактерии (вклучувајќи ги и Propionibacterium acnes). Понатаму, тие ја намалуваат секрецијата на себум и ги смируваат иритациите предизвикани од акните.
Со редовна употреба, производот го обновува здравиот изглед на кожата.
> Ефикасно ја чисти кожата од сите нечистотии > Без алкохол > Не остава чувство на затегнатост на кожата
СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: секојдневно чистење на комбинирана и масна кожа склона кон акни. Исто така се препорачува и за чистење на грбот.
Упатство за употреба: Користете наутро и навечер. Нанесете мала количина од гелот на влажна кожа на лицето. Нежно масирајте, а потоа исплакнете темелно со вода.
ХИПОАЛЕРГЕНО

Неодамна прегледани производи Види сите >