NORMACNE widened pores serum, 30ml

1,060 ден

Видливо ги намалува зголемените пори до 62% (со редовна употреба во текот на 4 недели) – p-Refinyl ја ограничува деформацијата и олабавување на порите со зајакнување на колагенската структура на епидермисот.


Со секој еден нарачан производ, вториот производ е бесплатен!
Само додадете го во кошничката и вториот производ автоматски ќе биде додаден.


 

Видливо ги намалува зголемените пори до 62% (со редовна употреба во текот на 4 недели) – p-Refinyl ја ограничува деформацијата и олабавување на порите со зајакнување на колагенската структура на епидермисот. Преку зајакнување на sидовите на порите, ја измазнува кожата што го намалува сјајот. Кожата станува повоедначена и мазна.
Го ограничува излачувањето на себум – преку комплексот AC.NET, лачењето на себум е ограничено и кератозата е намалена.
Го враќа здравиот изглед на кожата – активен комплекс на АХА и Л-Аргининска киселина ја осветлува кожата, ги отстранува мртвите клетки на епидермисот, ги изедначува малите неправилности, давајќи и’ на кожата изедначен изглед.

Овозможува правилна хидратација преку неговата содржина на глицерин, која продира во подлабоките слоеви на стратум корнеум. Останува внатре во кожата и ги врзува молекулите на вода приближно 24 часа. Како резултат, ја измазнува кожата, ја подобрува нејзината еластичност и помага правилно да се регулира процесот на регенерација на епидермисот.
Има антибактериски својства – серумот ја подобрува состојбата на кожата, ја навлажнува кожата длабоко, ја стимулира регенерацијата и ги смирува иритациите.
> Видливо ги намалува зголемените пори > Ја ограничува секрецијата на себм > Некомедогено
ПРЕПОРАЧАНО ЗА: дневна нега на масна и комбинирана кожа, склона кон проширени пори.
Упатство за употреба: нанесете го производот на зафатената кожа и оставете да се апсорбира.
ХИПОАЛЕРГЕНО

Неодамна прегледани производи Види сите >